Møde- og prøvetider til juleforestillingen 2018

Møde- og prøvetider til juleforestillingen 2018

Her er en oversigt over alle møde- og prøvetider til Juleforestillingen

Prøve fredag d. 30. november i Vor Frelser Kirke

14.00 – 14.45
Julidans: Tifanny, Anna N, Anna E, Mie, Nikoline

14.45 – 15.15
Frelsende engle: Emma BN, Fiona

15.15 – 15.45
Rosesolister: Angela, Vera Hansen, Rosa J, Junipher, Emilie B, Idun

15.45 – 16.30
Rød Bach alle: Solister + gruppe D1 + gruppe J1 + Magnus + Eske
Solister: Clara W, Leonora, Filippa BF, Victoria Lau, Thea Lu, Marie Qu, Mia, Silke, Madison
J1: Camille M, Astrid U, Katarina, Ellen, Natascha, Kirstine, Nina, Ingrid Nielsen-Refs, Rosa M, Svea
D1: Freya H, Ella Uldall-Ekman + Magnus, Eske
Stjernedans: Clara W, Junipher, Ane, Mette-Marie, Hana, Alma, Marta

16.30 – 17.15
Vinterdans F: Filippa, Justine, Hannah Berg, Kaisa, Mathilda, Lenore, Strå, Elise, Malena, Gro, Sigrid Lu, Selma, Victoria M
H4: Maria K, Inger Marie, Agnes VF, Edith, Laura, Helga, Karla, Zoe
Rørfløjtedans solister: Athena Rhodes, Sophia H Larsen, Julia Wu, Filucca,Vilma, Christine K, Miriam

17.00 – 17.30
Snedronninger: Kamma T, Mathilde M, Josefine M, Sybille, Silje M, Smilla

17.30 – 18.15
Minuet (begge forestillinger): Olivia Å, Viola, Victoria S, Kornelia, Sarah, Lea K, Sarah My, Carolina H, Silia M, Asta, Liva M, Agathe, Philippa L, Frida, Milla, Sophia S, Fiona L, Ellen R, Nora

18.15 – 19.00
Ny Bach: Ida, Claudia, Clara W, Leah, Sarah, Signe R, Mikkeline

_________________________________________________

Prøve lørdag d. 1. december i Vor Frelser Kirke

10.00 – 10.30
Snedronninger: Kamma T, Mathilde M, Josefine M, Sybille, Silje M, Smilla

10.30 – 11.15
March nøddeknækkeren alle + Trepak alle: Vera J, Lucia
March D1: Julia, Siri, Ella N, Cornelia, Inger, Alma, Ida
March H3: Ingrid, Clara T, Karla, Iben, Camille, Leonora Christine, Marie
Trepak B2: Marika, Olga, Malou, Natascha
Trepak H2: Emma Thomsen, Silja, Tilde,Bjørg, Sophie G, Olivia DH, Sofie R, Ida, Scarlett, Malin, Sia, Gudrun, Josefine, Sofia

11.15 – 11.45
Kineserdans solister: Marie-Liesse, Anna Julia, Leonora Marie.
Små kinesere A4: Johanna, Johanne, Ellen, Isabella, Emmely, Lise, Amelia, Madelaine, Zoe

11.45 – 13.00
ALLE Rød Bach: solister + D1+ J1+ Magnus+ Eske slangen A4 + slangen Y1+ frelsende engle
Solister: Clara W, Leonora, Victoria Lau, Filippa BF, Thea Lu, Marie Qu, Mia, Silke, Madison
J1: Camille M, Astrid U, Katarina, Ellen, Natascha, Kirstine, Nina,Ingrid Nielsen-Refs, Rosa M, Svea
D1: Freya H, Ella Uldall-Ekman + Magnus, Eske
Slange A4: Thais, Evi, Alma, Ellen Friis, Juliane, Sarah, Benedicte, Agnes, Egil, Ravi, Ellinor
Slange Y1: Aura, Saga, Marie M, Kamma, Elise, Elvira, Vigga K Olsen, Greta, Vigga, Valdemar, Agnes, Sophia
Frelsende engle: Emma BN, Fiona

13.00 – 13.30
I østen stiger solen op D1: Ella T, Mathilde, Victoria, Kasia, Emilie, Sarah, Julie Helene, Cecilie, Kaia
Lilla blomsterdans engle: Victoria Lau, Filippa BF
Små lilla blomster B: Ea, Selma, Silja, Veronica, Klara, Sophie

13.30 – 14.00
Nøddeknækkeren rørfløjtedans: Athena Rhodes, Sophia H Larsen, Julia Wu, Filucca,Vilma, Christine K, Miriam

13.45 – 15.00
Store stjerner: Clara W, Ane, Mette-Marie, Hana, Alma, Marta, Junipher
Snedronninger: Mathilde M, Josefine M, Kamma, Sybille, Smilla, Silje
6 rosesolister: Angela, Vera Hansen, Rosa J, Junipher, Idun, Emilie B

15.00 – 15.30
Luciadans F: Ingrid, Rebecca S, Rebecca Ørding-Thomsen, Marlie, Clara, Norma, Olivia, Mira Lill, Camma, Regitze
A5: Amalia, Noomie, Frida, Kirsten, Vera, Viola, Liva, Isabell, Josefine, Isabell Christensen

15.30 – 16.00
Vinterdans F: Victoria M, Justine, Lenore, Filippa, Strå, Elise, Kaisa, Malena, Mathilda, Gro, Sigrid Lu, Selma, Hanna
H4: Maria K, Inger Marie, Agnes VF, Edith, Laura, Helga, Karla, Zoe

15.45 – 16.15
Augustdans Y3: Ellen, Valentina, Sofie Å, Viola L, Emma T, Sarah, Luna, Mathilda VP

16.15 – 16.45
Julidans: Tiffany, Anna E, Anna N, Nikoline, Mie W

16.45 – 17.45
Lystændingsdans: B1: Yi Yang, Filippa, Ziqi, Sif, Isabella, Lucia, Alberte, Canisha, Anemone, Eva, Sophia, Karla, Alice, Lily L
1/2 Y1: Waly, Siri, Dagmar, Emily, Ida, Penelope, Emmelie, Carla, Kirsten, Ella

Luciaoptog 1.forestilling: Frida, Vera J, Leonora, Emma BN, Philippa, Agathe, Milla, Liva, Sofia S, Rosa M, Ellen R, Mathilde M, Josefine M, Kamma, Fiona L, Silje M, Clara W, Nora, Silia M, Olivia Å
Luciaoptog 2.forestilling: Sarah R, Miriam, Mathilda VP, Silke, Signe R, Ida, Fiona, Marie Qu, Leah, Thea, Wilma, Mia, Smilla, Mikkeline, Sybile, Christine, Leonore Marie, Anna Julia, Silje M

17.30 – 18.15
Minuet: Olivia Å, Viola, Victoria S, Kornelia, Sarah, Lea K, Sarah My, Carolina H, Silia M, Asta, Liva M, Agathe, Philippa L, Frida, Milla, Sophia S, Fiona L, Ellen R, Nora

18.15 – 19.00
Ny Bach: Clara, Claudia, Ida, Sarah R, Leah R, Signe R, Mikkeline

_________________________________________________

Mødetid søndag d. 2. december 2018 i kirken, forestillingen kl. 15

12.45 (mødetid)
Røde Bach ALLE 1. forestilling: Solister + gruppe J1 + gruppe D1+ Magnus + Eske + slangen A4 (minus engle B2) + frelsende engle + snedroninger + store stjerner + minuet + 2 lilla blomst engle + Marie-Liesse

13.00 (mødetid)
Roser solister + B1 Lystændingsdans + F Luciadans + F Vinterdans

13.10 (mødetid)
Nøddeknækeren alle, march + trepak + rørfløjternes dans + kineserdans

13.20 (mødetid)
A3 snefnug

13.45 (mødetid)
I østen stiger solen op D1

14.00 (mødetid)
B2 (små engle) + lilla blomster B

_________________________________________________

Mødetid søndag d. 2. december 2018 i kirken, forestillingen kl. 18

16.00 (mødetid)
Alle rød Bach: Solister
Y1 slange (minus engle H1)
Frelsende engle
3 rosesolister
Vinterdans
August
Ny Bach
Minuet
Snedronninger
Juli

16.25 (mødetid)
Lystændingsdans Y1

16.30 (mødetid)
Nøddeknækkeren alle
March H3

Trepak H2
Rørfløjternes dans
Kineserdans

16.45 (mødetid)
Luciadans A5
H1 små engle